CASI248-100
DigiKey Part Number
627-CASI248-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CASI248-100
Description
COAX CBL MHF1 TO SMA 3.9"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to SMA 1.37mm OD Coaxial Cable 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Antenova
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Style
I-PEX MHF1 to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C