VWBO-4008000
DigiKey Part Number
5900-VWBO-4008000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VWBO-4008000
Description
400-8000 MHZ OMNIDIRECTIONAL ANT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Antenom Antenna Technologies
VSWR
2.5
Packaging
Box
Return Loss
-7.36dB
Part Status
Active
Gain
5dBi
RF Family/Standard
Ultra Wide Band
Power - Max
200 W
Frequency Group
Ultra Wide Band
Termination
N Type Female
Frequency (Center/Band)
4.2GHz
Mounting Type
Screw Mount
Frequency Range
400MHz ~ 8GHz
Height (Max)
7.874" (200.00mm)