LTC6905HS5-100#TRMPBF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LTC6905HS5-100#TRMPBF |
Description | IC OSC SILICON 100MHZ SOT-23-5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Oscillator, Silicon IC 100MHz TSOT-23-5 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LTC6905HS5-100#TRMPBF Models |
Category | Current - Supply 8 mA |
Manufacturer Analog Devices Inc. | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
Part Status Active | Supplier Device Package TSOT-23-5 |
Type Oscillator, Silicon | Mounting Type Surface Mount |
Frequency 100MHz | Base Product Number |
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V |