LT6200IS6#TRMPBF
DigiKey Part Number
505-LT6200IS6#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT6200IS6#TRMPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LT6200IS6#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT6200IS6#TRMPBF
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Detailed Description
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail TSOT-23-6
EDA/CAD Models
LT6200IS6#TRMPBF Models
Category
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Mfr
Current - Supply
20mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
90 mA
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Slew Rate
50V/µs
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
165 MHz