LT1809IS6#TRM is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 122
Datasheet
Parametric Equivalent
Analog Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail TSOT-23-6
TSOT-23-6
LT1809IS6#TRM
DigiKey Part Number
LT1809IS6#TRMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT1809IS6#TRM
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LT1809IS6#TRM Models
Category
Voltage - Input Offset
800 µV
Mfr
Current - Supply
15mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel
85 mA
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
12.6 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
350V/µs
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product
180 MHz
Supplier Device Package
TSOT-23-6
-3db Bandwidth
320 MHz