LT1739IFE#TRPBF
DigiKey Part Number
LT1739IFE#TRPBF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT1739IFE#TRPBF
Description
IC TRANSCEIVER 2/0 20TSSOPEP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2/0 Driver xDSL 20-TSSOP-EP
EDA/CAD Models
LT1739IFE#TRPBF Models
Category
Voltage - Supply
5V ~ 12V
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Package / Case
20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad