LT1460HCS3-3.3#TRPBF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 38.136
Datasheet
Similar
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 651
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.2% 40 mA SOT-23-3
Introducing Power by Linear
LT1460HCS3-3.3#TRPBF
DigiKey Part Number
505-LT1460HCS3-3.3#TRPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT1460HCS3-3.3#TRPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LT1460HCS3-3.3#TRPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT1460HCS3-3.3#TRPBF
Description
IC VREF SERIES 0.2% SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LT1460HCS3-3.3#TRPBF Models
Category
Noise - 0.1Hz to 10Hz
4ppmp-p
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Noise - 10Hz to 10kHz
4ppmrms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Input
4.2V ~ 20V
Part Status
Active
Current - Supply
220µA
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Current - Output
40 mA
Supplier Device Package
SOT-23-3
Tolerance
±0.2%
Base Product Number
Temperature Coefficient
20ppm/°C