HMC6301BG46
DigiKey Part Number
1127-3279-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMC6301BG46
Description
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- RF Receiver ISM 57GHz ~ 64GHz 75-WLBGA (6x4)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HMC6301BG46 Models
Category
Data Interface
SPI
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Voltage - Supply
2.7V
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
57GHz ~ 64GHz
Package / Case
75-VFBGA, WLBGA
Modulation or Protocol
ISM
Supplier Device Package
75-WLBGA (6x4)
Applications
General Purpose
Base Product Number
Current - Receiving
300mA