ADSP-BF561SKBCZ500
DigiKey Part Number
ADSP-BF561SKBCZ500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADSP-BF561SKBCZ500
Description
BLACK FIN, EMBEDDED,SYMMETRIC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fixed Point Digital Signal Processor (DSP) 500MHz 256-CSPBGA (12x12)
EDA/CAD Models
ADSP-BF561SKBCZ500 Models
On-Chip RAM
328kB
Voltage - I/O
2.50V, 3.30V
Series
Voltage - Core
1.25V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case
256-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package
256-CSPBGA (12x12)
Clock Rate
500MHz