ADSP-BF533SBBZ400
DigiKey Part Number
505-ADSP-BF533SBBZ400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADSP-BF533SBBZ400
Description
IC DSP CTLR 16BIT 400MHZ 169-BGA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fixed Point Digital Signal Processor (DSP) 400MHz 169-PBGA (19x19)
EDA/CAD Models
ADSP-BF533SBBZ400 Models
On-Chip RAM
148kB
Voltage - I/O
3.30V
Series
Voltage - Core
1.20V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
169-BBGA
Supplier Device Package
169-PBGA (19x19)
Clock Rate
400MHz