ADSP-BF533SBBCZ500
DigiKey Part Number
505-ADSP-BF533SBBCZ500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADSP-BF533SBBCZ500
Description
IC DSP CTLR 16B 500MHZ 160CSBGA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fixed Point Digital Signal Processor (DSP) 500MHz 160-CSPBGA (12x12)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADSP-BF533SBBCZ500 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
On-Chip RAM
148kB
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Voltage - I/O
3.30V
Series
Voltage - Core
1.20V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Fixed Point
Package / Case
160-LFBGA, CSPBGA
Interface
SPI, SSP, UART
Supplier Device Package
160-CSPBGA (12x12)
Clock Rate
500MHz