ADSP-BF533SBBCZ-5V
DigiKey Part Number
505-ADSP-BF533SBBCZ-5V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADSP-BF533SBBCZ-5V
Description
IC DSP CTLR 16B 533MHZ 160CSBGA
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fixed Point Digital Signal Processor (DSP) 533MHz 160-CSPBGA (12x12)
EDA/CAD Models
ADSP-BF533SBBCZ-5V Models
On-Chip RAM
148kB
Voltage - I/O
3.30V
Series
Voltage - Core
1.20V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
160-LFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package
160-CSPBGA (12x12)
Clock Rate
533MHz