ADP121-ACBZ33R7
DigiKey Part Number
ADP121-ACBZ33R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADP121-ACBZ33R7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADP121-ACBZ33R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP121-ACBZ33R7
Description
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 4-WLCSP
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 4-WLCSP (0.82x0.82)
EDA/CAD Models
ADP121-ACBZ33R7 Models
Digi-Reel®
PSRR
60dB (10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Supplier Device Package
4-WLCSP (0.82x0.82)
Voltage Dropout (Max)
0.135V @ 150mA