ADP121-ACBZ165R7
DigiKey Part Number
505-ADP121-ACBZ165R7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADP121-ACBZ165R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADP121-ACBZ165R7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADP121-ACBZ165R7
Description
IC REG LIN 1.65V 150MA 4-WLCSP
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 4-WLCSP (0.82x0.82)
EDA/CAD Models
ADP121-ACBZ165R7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.65V