ADF4002BRUZ-RL7
DigiKey Part Number
ADF4002BRUZ-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADF4002BRUZ-RL7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADF4002BRUZ-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADF4002BRUZ-RL7
Description
IC CLK/FREQ SYNTH 16TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector IC 400MHz 1 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADF4002BRUZ-RL7 Models
Category
Ratio - Input:Output
2:1
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Differential - Input:Output
Yes/No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Max
400MHz
Part Status
Active
Divider/Multiplier
Yes/No
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.3V
Type
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
PLL
Yes with Bypass
Mounting Type
Surface Mount
Input
CMOS, TTL
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)