ADA4610-4ARZ
DigiKey Part Number
505-ADA4610-4ARZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADA4610-4ARZ
Description
IC OPAMP JFET 4 CIRCUIT 14SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
J-FET Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADA4610-4ARZ Models
Category
Voltage - Input Offset
400 µV
Mfr
Current - Supply
1.6mA (x4 Channels)
Packaging
Tube
Current - Output / Channel
79 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
10 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
30 V
Number of Circuits
4
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
61V/µs
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
16.3 MHz
Supplier Device Package
14-SOIC
-3db Bandwidth
9.5 MHz