GD CSSRM3.14-AJAM-24-1-700-R33
DigiKey Part Number
475-GDCSSRM3.14-AJAM-24-1-700-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GDCSSRM3.14-AJAM-24-1-700-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GDCSSRM3.14-AJAM-24-1-700-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GD CSSRM3.14-AJAM-24-1-700-R33
Description
OSLON SQUARE DEEP BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® Square Blue 451nm (444nm ~ 457nm) 1212 (3030 Metric)
Category
Current - Max
2A
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
1650mW (1500mW ~ 1800mW)
Series
Temperature - Test
25°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Wavelength
451nm (444nm ~ 457nm)
Supplier Device Package
1212
Current - Test
700mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.92V
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)