CLF1G0060-10U
DigiKey Part Number
1603-1038-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF1G0060-10U
Description
RF MOSFET GAN HEMT 50V CDFM2
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 50 mA 3GHz ~ 3.5GHz 14.5dB 10W CDFM2
Category
Current - Test
50 mA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Power - Output
10W
Packaging
Tray
Voltage - Rated
150 V
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Chassis Mount
Technology
GaN HEMT
Package / Case
SOT-1227A
Frequency
3GHz ~ 3.5GHz
Supplier Device Package
CDFM2
Gain
14.5dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V