CLF1G0035S-50,112
DigiKey Part Number
1603-1037-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF1G0035S-50,112
Description
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT467B
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 150 mA 3GHz 11.5dB 50W SOT-467B
Category
Current - Test
150 mA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Power - Output
50W
Packaging
Tray
Voltage - Rated
150 V
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Technology
GaN HEMT
Package / Case
SOT-467B
Frequency
3GHz
Supplier Device Package
SOT-467B
Gain
11.5dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V