CLF1G0035-100,112
DigiKey Part Number
1603-1025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF1G0035-100,112
Description
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT467C
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 330 mA 3GHz 12dB 100W SOT467C
Category
Current - Test
330 mA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Power - Output
100W
Packaging
Tray
Voltage - Rated
150 V
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Chassis Mount
Technology
GaN HEMT
Package / Case
SOT-467C
Frequency
3GHz
Supplier Device Package
SOT467C
Gain
12dB
Base Product Number
Voltage - Test
50 V