BLP2425M10S250PY
DigiKey Part Number
1603-BLP2425M10S250PYTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP2425M10S250PYCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP2425M10S250PYDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP2425M10S250PY
Description
RF MOSFET LDMOS 32V OMP780
Detailed Description
RF Mosfet 32 V 100 mA 2.4GHz ~ 2.5GHz 15dB 250W OMP-780-4F-1
Category
Current Rating (Amps)
2.8µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
100 mA
Power - Output
250W
Voltage - Rated
65 V
Surface Mount
Configuration
Dual, Common Source
Package / Case
OMP-780-4F-1
Frequency
2.4GHz ~ 2.5GHz
Supplier Device Package
OMP-780-4F-1
Gain
15dB
Base Product Number
Voltage - Test
32 V