BLP15H9S30GZ
DigiKey Part Number
1603-BLP15H9S30GZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP15H9S30GZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP15H9S30GZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP15H9S30GZ
Description
RF MOSFET LDMOS SOT1483-1
Detailed Description
RF Mosfet 1MHz ~ 1.5GHz 17dB 30W SOT1483-1
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLP15H9S30GZ Models
Category
Gain
17dB
Power - Output
30W
Series
Voltage - Rated
50 V
Package / Case
SOT-1483-1
Supplier Device Package
SOT1483-1
Frequency
1MHz ~ 1.5GHz