095-902-538M050
DigiKey Part Number
115-095-902-538M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-902-538M050
Description
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to RP-SMA RG-174 19.69" (500.00mm)
Length
19.69" (500.00mm)
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to RP-SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Jack
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Features
Shielded
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C