095-850-157L075
DigiKey Part Number
095-850-157L075-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-157L075
Description
COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC 75'
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.0/2.3 to HD-BNC Belden 1694A 900.0" (22.9m) 75.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
900.0" (22.9m) 75.0'
Part Status
Active
Cable Type
Belden 1694A
Style
1.0/2.3 to HD-BNC
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector
1.0/2.3 Plug
Frequency - Max
4 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Black
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
HD-BNC Plug
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
25kr.960.21320kr.24,005.33
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC 6"
In-Stock: 0
COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC 12"
In-Stock: 0
COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC 18"
COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC 24"
COAX CBL 1.0/2.3 TO HD-BNC 36"