SND37S100TG is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Datasheet
Image for SND37S100TG is not available
SND37S100TG
DigiKey Part Number
4306-SND37S100TG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SND37S100TG
Description
SND37S100TG
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
9A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20-24 AWG
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C