SDD15M4000G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SDD15M4000G is not available
SDD15M4000G
DigiKey Part Number
4306-SDD15M4000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDD15M4000G
Description
SDD15M4000G
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Rows
3
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C