SD25M120ANE0/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD25M120ANE0/AA is not available
SD25M120ANE0/AA
DigiKey Part Number
4306-SD25M120ANE0/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25M120ANE0/AA
Description
SD25M120ANE0/AA
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
26-30 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C