SD25F3P20T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SD25F3P20T0 is not available
SD25F3P20T0
DigiKey Part Number
4306-SD25F3P20T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD25F3P20T0
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C