SAD25STGM0G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
Omnetics
In Stock: 12
Cinch Connectivity Solutions
In Stock: 98
Image for SAD25STGM0G is not available
SAD25STGM0G
DigiKey Part Number
4306-SAD25STGM0G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAD25STGM0G
Description
SAD25STGM0G
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adapter Connector D-Sub, 25 Pin Female To D-Sub, 25 Pin Male Free Hanging (In-Line)
Category
Shielding
Unshielded
Manufacturer
Shell Material, Finish
Brass, Gold Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Connector Style
Connector Saver
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Convert To (Adapter End)
D-Sub, 25 Pin Female
Voltage Rating
300 V
Convert From (Adapter End)
D-Sub, 25 Pin Male
Current Rating (Amps)
7.5 A
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C