RD37M1F00S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37M1F00S is not available
RD37M1F00S
DigiKey Part Number
4306-RD37M1F00S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37M1F00S
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C