PCDD26F98S0T2S/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCDD26F98S0T2S/AA-14 is not available
PCDD26F98S0T2S/AA-14
DigiKey Part Number
4306-PCDD26F98S0T2S/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCDD26F98S0T2S/AA-14
Description
PCDD26F98S0T2S/AA-14
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C