PCD15F98S0T20-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for PCD15F98S0T20-50 is not available
PCD15F98S0T20-50
DigiKey Part Number
4306-PCD15F98S0T20-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCD15F98S0T20-50
Description
PCD15F98S0T20-50
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C