ORD37F10Z400 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ORD37F10Z400 is not available
ORD37F10Z400
DigiKey Part Number
4306-ORD37F10Z400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD37F10Z400
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C