ORD37F100E0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ORD37F100E0 is not available
ORD37F100E0
DigiKey Part Number
4306-ORD37F100E0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORD37F100E0
Description
ORD37F100E0
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C