ODD44P32S0T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD44P32S0T0 is not available
ODD44P32S0T0
DigiKey Part Number
4306-ODD44P32S0T0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD44P32S0T0
Description
ODD44P32S0T0
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C