ODD26M3S60V3Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD26M3S60V3Z is not available
ODD26M3S60V3Z
DigiKey Part Number
4306-ODD26M3S60V3Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD26M3S60V3Z
Description
ODD26M3S60V3Z
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C