ODD104F4R7NT20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD104F4R7NT20/AA is not available
ODD104F4R7NT20/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD104F4R7NT20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104F4R7NT20/AA
Description
ODD104F4R7NT20/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C