ODD104F3S000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 88
Datasheet
In Stock: 0
Image for ODD104F3S000/AA is not available
ODD104F3S000/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD104F3S000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD104F3S000/AA
Description
ODD104F3S000/AA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
104 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C