MD50M3S00S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD50M3S00S/AA is not available
MD50M3S00S/AA
DigiKey Part Number
4306-MD50M3S00S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD50M3S00S/AA
Description
MD50M3S00S/AA
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C