MD25F4R80T20 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD25F4R80T20 is not available
MD25F4R80T20
DigiKey Part Number
4306-MD25F4R80T20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD25F4R80T20
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C