MD15M3S00Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for MD15M3S00Z is not available
MD15M3S00Z
DigiKey Part Number
4306-MD15M3S00Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MD15M3S00Z
Description
MD15M3S00Z
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C