HDC9M300T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M300T2S is not available
HDC9M300T2S
DigiKey Part Number
4306-HDC9M300T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M300T2S
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C