HDC9M20LVLS/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC9M20LVLS/AA is not available
HDC9M20LVLS/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC9M20LVLS/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC9M20LVLS/AA
Description
HDC9M20LVLS/AA
Detailed Description
9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C