HDC50M36S0TS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC50M36S0TS is not available
HDC50M36S0TS
DigiKey Part Number
4306-HDC50M36S0TS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC50M36S0TS
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C