HDC50M32S00C is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC50M32S00C is not available
HDC50M32S00C
DigiKey Part Number
4306-HDC50M32S00C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC50M32S00C
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C