HDC37M20ANEX/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37M20ANEX/AA is not available
HDC37M20ANEX/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC37M20ANEX/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37M20ANEX/AA
Description
HDC37M20ANEX/AA
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C