HDC37M200E0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37M200E0 is not available
HDC37M200E0
DigiKey Part Number
4306-HDC37M200E0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37M200E0
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C