Image for HDC25S3S60T50 is not available
HDC25S3S60T50
DigiKey Part Number
4306-HDC25S3S60T50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S3S60T50
Description
HDC25S3S60T50
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C