HDC25S3S6000/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S3S6000/AA is not available
HDC25S3S6000/AA
DigiKey Part Number
4306-HDC25S3S6000/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S3S6000/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C