HDC25S20GVL0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC25S20GVL0 is not available
HDC25S20GVL0
DigiKey Part Number
4306-HDC25S20GVL0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC25S20GVL0
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
20 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C